تلگرام به دنبال ایجاد ارز دیجیتال

تلگرام هم به جمع شرکت هایی پیوست که قصد دارد در دنیای ارزهای دیجیتال فعال شود و سرمایه گذاری 1.2 میلیارد دلاری در این زمینه به عمل آورد.

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری دانشجو؛ به نقل از سیلیکون ریپابلیک تلگرام که از جمله برنامه‌های محبوب پیام رسان در ایران است، در مرحله اول معادل ۶۰۰ میلیون دلار ارز دیجیتالی خود موسوم به گرام را پیش فروش می‌کند. البته این پیش فروش محدود به مدیران ارشد تلگرام و برخی سرمایه گذاران مشهور و شناخته شده خواهد بود.

این افراد با دریافت دعوت نامه طی ماه‌های ژانویه تا فوریه قادر به خرید ارز دیجیتال تلگرام خواهند بود و سپس فروش عمومی این ارز از ماه مارس یعنی اوایل بهار آغاز می‌شود. رقم این پیش فروش هم ۶۰۰ میلیون دلار خواهد بود.

تلگرام به همین منظور یک پلاتفورم اختصاصی طراحی خواهد کرد که شباهت زیادی با رقبایی مانند اتریوم خواهد داشت. خدمات غیرمتمرکز ارائه شده از طریق این پلاتفورم زمینه را برای استفاده از فناوری نوپای بلاک چین هم فراهم می‌کند.

انتظار می‌رود تعداد کاربران تلگرام امسال از مرز ۲۰۰ میلیون نفر بگذرد. پلاتفورم اختصاصی تلگرام برای تبادل ارز دیجیتال TON (Telegram Open Network) نام دارد و سرمایه گذاران توکن‌های آن را تا پایان سال ۲۰۱۸ دریافت خواهند کرد.

تلگرام امیدوار است که این توکن‌ها به جایگزین‌هایی برای کارت‌های اعتباری مانند ویزا و مسترکارت مبدل شوند و زمینه را برای ایجاد یک اقتصادی جدید غیرمتمرکز فراهم نمایند.